Maçka Parkı’nda homofobik saldırı: 1 kişinin burnu kırıldı, saldırganlar serbest bırakıldı

Maçka Parkı'nda 11 Temmuz Pazar günü on kişi, parktan çıkan bir arkadaş grubuna homofobik saldırıda bulundu. Saldırıda 1 kişi yaralanırken gözaltına alınan 7 saldırgan serbest bırakıldı.

14 Temmuz 2021 10:25
Manşet Resimleri

KAOSGL’de yer alan habere göre Maçka Parkı’ndan çıkan üç kişi Macro Center önünde önce sözlü tacize maruz kaldı ardından fiziksel saldırıya uğradı. “Biz bu topları dövelim eğleniriz” diyerek sözlü tacizde bulunan on kişilik saldırgan grubun darp ettiği kişilerden birinin elmacık kemiği ve burnu kırıldı, kafasında kesik oluştu.

 

Olay yerine gelen ambulans darp edilen kişileri hastaneye götürdü. Saldırıya uğrayan üç kişi Harbiye Polis Merkezi Amirliği’ne saldırganlardan şikâyetçi oldu. Şikâyetin üzerine saldırganların yedisinin kimliği teşhis edildi ve gözaltına aldı. Gözaltına alınan yedi kişinin tamamı ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

 

LGBTİ+’lara piknik yaptırmayan polis, saldırganları serbest bıraktı

Bu yıl gerçekleşen 29. İstanbul LGBTİ+ Onur Haftası’nda, Heybeliada’da yapılması planlanan vegan piknik Adalar Emniyet Müdürlüğü tarafından engellenmiş, ardından Şişli’deki Maçka Parkı’na taşınan piknik burada da yasaklanmış,  parkta toplanan LGBTİ+'lara polis saldırısı gerçekleşmişti. Polis saldırısında Boğaziçi Üniversitesi LGBTİ+ Çalışmaları Kulübü’ndan bir aktivistin kolu kırılmış,  darp edilen başka bir aktivist ise  gözaltına alınmıştı.