HDP Genel Merkezi'nde polis provokasyonu

HDP'den yapılan açıklamada 'Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz' denildi.

5 Mayıs 2022 11:53
Manşet Resimleri

 

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Ankara’daki Genel Merkez binası önünde toplanan bir grubun provokasyon girişiminde bulunduğu bildirildi. 

HDP’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Polisin yönlendirmesiyle ve koruması altında partimizin önünde büyük bir provokasyona kalkışanlara asla müsaade etmeyeceğiz. HDP’nin mücadelesi dün olduğu gibi bugün de hiç bir provokasyon ve engel tanımadan sürüyor, sürecektir” denildi.

 

 

Polisten Milletvekiline tehdit 

Polis, Halkların demokratik Partisi(HDP) Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran’ı tehdit etti. HDP Genle Merkezi dışında duran bir polis “Ben şehit çocuğuyum, çivilerim seni” diyerek Başaran’a tehditkâr hareketlerle dışarıya gelmesini söyledi. 

 

Polisin provokasyonu HDP Genel Merkezi önünde devam ediyor 

HDP Sözcüsü Ebru Günay, milletvekillerinin katılımıyla, partinin genel merkezini ablukaya alan polisin provokasyonuna ilişkin açıklama yaptı. Polisin açıklamadan sonra 3 kişiyi tekrardan genel merkez önüne getirmek istemesiyle birlikte tekrardan olaylar çıktı.  Polis 5 kişiyi darp ederek gözaltına aldı.