ÖSYM cihatçıya emanet!

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın gece kararnamesi ile ÖSYM Başkanlığı'na getirdiği Bayram Ali Ersoy'un sosyal medya paylaşımları ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde ölen Mahmut Ustaosmanoğlu hayranı olan Ersoy, İstanbul Üniversitesi'nde yapılan cihatçı eylemleri de paylaşmış.

4 Ağustos 2022 12:06
Manşet Resimleri

31 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleşen KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri sınav sorularının, Yediiklim Yayınevi'nin deneme sınavlarında sorduğu soruların şıklarına kadar aynı olduğunu ileri sürülmüştü.

 

İddiaların ardından açıklama yapan ÖSYM Başkanı Halis Aygün, “Bazı sınav sorularının bir yayınevinin deneme sınavı sorularıyla aynı olduğuna ilişkin sosyal medya platformlarında ortaya atılan iddiaların incelemelerimiz neticesinde asılsız olduğu anlaşılmıştır" ifadelerine yer vermişti.

 

ÖSYM gece ataması

İddiaların ardından Aygün görevden alındı. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete kararına göre, görevden alınan Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün'ün yerine Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy atandı.

 

'Tarikatçıya 'efendim' diyen bir ÖSYM başkanımız var artık'

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Bülent Maraklı ise Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy'un önceden yaptığı Twitter paylaşımlarını gündeme getirdi.

 

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Maraklı, göreve yeni atanan Ersoy’un önceden Twitter hesabından yaptığı içerikleri paylaştı.

 

"Yeni ÖSYM Başkanı, atandığı an Twitter hesabını kapatmış olsa da birkaç tweetine Google sayesinde ulaşılıyor" diyen Meraklı, şu ifadeleri kullandı:

 

"Tarikatçıya "efendim" diyen bir ÖSYM Başkanı'mız var artık. Arkadaşlar önemli olan atananın değil, atayanın değişmesi. Biz değiştireceğiz."