Kılıçdaroğlu Marmaris'te: Hayatımda bu kadar beceriksiz yönetim görmedim

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Marmaris’te yangın bölgesini ziyaret etti. Yangınların doğru yönetilmeyişine değinen Kılıçdaroğlu, “Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetimi hiç görmedim” dedi.

22 Haziran 2022 21:03
Manşet Resimleri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yangın bölgesinden yaptığı konuşmada, “Her yıl Türkiye’de orman yangınları bir şekilde oluyor. Geçen yıl zaten büyük ölçüde ciğerlerimiz yandı. Çağrıda bulunduk ‘Neden zamanında önlem almadınız? Neden Türkiye ormanlarını yakıyor ve Neden iktidar izliyor?’ Önlem alacaklarını ifade ettiler, ihale açtıklarını ifade ettiler. Hayatımda bu kadar beceriksiz bir yönetimi hiç görmedim. Orman yangınlarının olacağını herkes biliyor, Akdeniz havzasının ne kadar duyarlı bir bölge olduğunu tüm dünya biliyor” ifadelerini kullandı.

 

Buraya yönetimin beceriksizliğini bütün dünya görsün diye geldim

Kılıçdaroğlu, “Ne olacakmış, 2 Temmuz’dan sonra uçaklar gelecekmiş. Yani 2 Temmuz’a kadar biz ormanların yanmasını seyredecek miyiz? Nasıl bir yönetimdir, nasıl bir anlayıştır anlamış değilim. Buraya özellikle geldim. Bir yönetimin beceriksizliğini bütün dünya görsün diye geldim.” diye konuştu.

 

“Paranız yoksa görevi bize verin”

“Neden önlem almadınız?” sorusunu soran CHP lideri, “Beşli çeteye gelince on dakikada ihale biter. Bu ihale neden bitmiyor? Hangi gerekçeyle bitmiyor? Gece görüş sistemi yok. Paranız yoksa çıkın paramız yok ihaleyi bitiremedik deyin, verin görevi bize biz yapalım. Açarız bir kampanya, gece görüşü olan uçağı da helikopteri de getiririz.

 

“Milletin başına bela oldular, bir an önce gitsinler”

Kılıçdaroğlu sözlerine, “Dediğim gibi beceriksiz bir yönetim var. Ne yaptığını bilmeyen bir yönetim var. Milletin başına bela oldular, bir an önce gitsinler. Bir an önce bu ülkenin başından bunlar gitsinler. Keyif çatıyorlar, üzülüyorum. Bu ülkenin akciğerleri yanıyor. Gerçekten üzülüyorum. Bir an önce gitsinler, getirsinler sandığı ‘Biz yönetemiyoruz’ desinler” diye devam etti.